Wiadomości z Pyskowic

Wyprawka dla Czerwonogradu. Pomóż uczniom na Ukrainie

  • Dodano: 2021-03-02 11:00, aktualizacja: 2021-03-02 13:07

Nasze dzieci ze względu na pandemię uczą się z domów, ale w jeszcze trudniejszej sytuacji są ich rówieśnicy na Ukrainie. Wszyscy wiemy jak ciężka jest sytuacja tego kraju, dodatkowo osłabionego wojną z Rosją. Apelujemy więc o pomoc dla dzieci i młodzieży z miasta partnerskiego Pyskowic – Czerwonogradu.

Ogłaszamy dla nich wiosenną zbiórkę

Dary trafią m.in. do szkoły Sobotnio – Niedzielnej im. Jana Pawła II przy Towarzystwie Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej.

Czego potrzebują młodzi ludzie na Ukrainie?

Oprócz wielu innych rzeczy również przyborów szkolnych. Będziemy więc zbierać: ołówki, długopisy, teczki, kredki, notesy, zeszyty, flamastry, kolorowanki dla najmłodszych oraz inne materiały piśmiennicze i biurowe. Prosimy również o artykuły artystyczne i drobne gadżety. Mile widziane – na pomoc czekają przecież dzieci – są również słodycze.

Zbiórka prowadzona będzie do 19 marca br. Dary można oddawać w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu, filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz placówkach oświatowych.

Wesprzyjmy Czerwonograd – nasze miasto partnerskie. Każdy może się włączyć w zbiórkę i wywołać uśmiech na twarzy niejednego dziecka.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.