Wiadomości z Pyskowic

Wydarzenia na długi weekend

  • Dodano: 2021-06-04 09:00

Przed nami dłuższy niż zwykle weekend. Na mieszkańców Pyskowic czeka w tym czasie sporo atrakcji. Znajdzie się coś dla miłośników dobrego jedzenia, kultury i sportu. Poniżej podajemy szczegóły.

Od 5 do 6 czerwca nasze miasto gościć będzie zlot food trucków. „Jadłobusy” zjawią się na parkingu Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, który przygotował wydarzenie we współpracy z grupą PT Event.

Organizatorzy obiecują, że nie zabraknie street food'owych klasyków, egzotycznych smaków Meksyku i Azji. Będą też słodkości, potrawy dla wegetarian i inne rarytasy, również w płynie. Na dzieci czekać będzie nie tylko pyszne jedzenie, ale również przygotowane specjalnie dla nich strefy. Bary na kółkach czynne będą od godz.12.00 do 20.00.

Dla tych, którzy chcieliby posmakować kultury, propozycje ma Centrum Wystawiennicze. Jak zwykle w sobotę zaprasza mieszkańców na zajęcia artystyczne, a dzień później – na Familijną Niedzielę, czyli spotkania w świecie gier, bajek i kolorów. W godzinach 14.00 – 18.00 czynne będą również dwie aktualne wystawy – „Prawdziwie samorządni”, z okazji 30-lecia odrodzenia Rady Miejskiej w Pyskowicach oraz „Cienie” – ekspozycja malarstwa i instalacji autorstwa Marty Zajączyńskiej Kowalskiej.

Inaczej niż większość, wolnego w piątek nie ma Miejska Biblioteka Publiczna w Pyskowicach. W tym dniu można wpaść po lekturę w godz.12.00 – 18.00.

Długi weekend zakończy się spotkaniem z piłką nożną. W niedzielne popołudnie MKSR "Czarni" Pyskowice zmierzą się z KS Silesia Miechowice. Trzymamy kciuki za naszych. Początek meczu na stadionie przy ul. gen. Sikorskiego o godz. 18.00.

Zapraszamy na wydarzenia. Przypominamy jednocześnie, że odbywać się będą w rygorze antyepidemicznym. Obowiązuje dystans społeczny, a w miejscach, w których to wymagane – maseczki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również