Wiadomości z Pyskowic

Wirtualnie też fajnie - cykl spotkań online animujących czytelnictwo wśród dzieci

  • Dodano: 2021-03-26 08:00, aktualizacja: 2021-03-25 10:20

Dzięki współpracy z Wydziałem Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Pyskowicach Biblioteka uzyskała dofinansowanie z programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Partnerstwo dla Książki 2021 dotację w kwocie 11.300 zł. Na projekt „Wirtualnie też fajnie- cykl spotkań online animujących czytelnictwo wśród dzieci”.

Celem zadania jest animacja czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci do lat 12, a także zapoznanie ich z różnorodnymi formami literatury dla dzieci, takich jak opowiadanie, komiks, książki przygodowe czy też te o zdrowym żywieniu.

Spotkania online z dziećmi zaplanowane są na okres od kwietnia do czerwca, cykl zainicjuje spotkanie przygotowane przez Muzeum Książki Dziecięcej Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy na temat literatury dla dzieci w Polsce na przykładzie najciekawszych zbiorów z kolekcji Muzeum.

Wirtualnie spotkamy się m.in. z autorami takimi jak: Grzegorz Kasdepke, Arkadiusz Niemirski czy Anna Onichimowska, zajrzymy również do bibliotek dziecięcych miast partnerskich Pyskowic z Ukrainy, Francji i Niemiec.

Miejska Biblioteka Publiczna w Pyskowicach organizowała liczne spotkania skierowane do dorosłych czytelników, natomiast projekt rozpocznie ciekawą i nową formę spotkań dla dzieci, a jego realizacja przyczyni się do aktywizacji czytelniczej wśród najmłodszych czytelników.

Warto zaznaczyć, że całość zadania będzie dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, każde nagranie będzie opatrzone napisami, a spotkania z autorami dodatkowo wgranym tłumaczeniem na język migowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.