Wiadomości z Pyskowic

Wielka społeczna energia. Generatory prądu już w Czerwonogradzie

  • Dodano: 2022-11-30 06:30, aktualizacja: 2022-11-29 21:29

Jeszcze przed świętami do Czerwonogradu wyruszy transport z darami z ostatniej zbiórki rzeczowej, które są obecnie przygotowywane w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach. Ale już teraz do partnerskiego miasta Pyskowic na Ukrainie trafiło 13 agregatów prądotwórczych zakupionych przez Pyskowice ze zbiórki finansowej.

Wielkie serca pyskowiczan

Dzięki ofiarności wielu pyskowiczan oraz działających u nas organizacji pozarządowych, a także mieszkańców i stowarzyszeń naszych miast partnerskich Floersheim am Main i LaRicamarie, zbiórka prowadzona przez Pyskowice na rzecz Czerwonogradu przyniosła owoce. Kilka dni temu nasi mieszkańcy Sebastian Bursakowski - Irzykowski i Tomasz Gawron, którzy od samego początku aktywnie pomagają Czerwonogradowi, przekazali zastępcy mera Nadii Ziemnickiej 13 agregatów prądotwórczych. Ten dar w obecnej, trudnej sytuacji niszczenia infrastruktury krytycznej Ukrainy, był mocno wyczekiwany i potrzebny.

W ramach tego samego transportu z pomocą pospieszyli też nasi zachodni sąsiedzi z miejscowości Zwingenberg, którzy przekazali około 1000 kg pomocy humanitarnej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również