Wiadomości z Pyskowic

Wandal wiaty przystankowej zatrzymany. Sprawcą jest 19-latek z Pyskowic

  • Dodano: 2023-05-10 09:15

7 maja o godz. 6:55 policjanci z IV komisariatu przyjęli zgłoszenie o wandalu niszczącym wiatę przystankową przy ul. Strzelców Bytomskich w Gliwicach. Pilnie ruszyli na interwencję i zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku.

"Wyczyny" młodego sprawcy

Jak się okazało w toku dalszych czynności, 19-letni sprawca na miejsce zdarzenia przyjechał rowerem. Funkcjonariusze szybko nabrali podejrzeń co do własności bicykla. Nie mylili się. Ustalenia wykazały, że jednoślad został skradziony z jednej z klatek schodowych w rejonie dzielnicy Łabędy. Właściciel dowiedział się o tym dopiero od wypytujących o rower policjantów.

Przy wandalu znaleziono też młotek ewakuacyjny, którym wybijał szyby wiaty, a który to skradł z autobusu miejskiego. Straty w mieniu są ustalane, ale z doświadczenia wynika, że wartość naprawy znacznie przekroczy 500 złotych, zatem podejrzany usłyszy kolejne zarzuty.

Co ciekawe, detektywi powiązali wyczyny młodego pyskowiczanina z usiłowaniem kradzieży z włamaniem do wiaty przeładunkowej towaru w supermarkecie przy ul. Wierzbowej, również w Łabędach. Z czynności operacyjnych wynika, że młody mężczyzna może mieć na sumieniu jeszcze inne, niewyjaśnione do tej pory, drobne przestępstwa. Czego jeszcze się dopuścił, wykaże prowadzone przez stróżów prawa z Łabęd dochodzenie.

Wandal wiaty przystankowej zatrzymany. Sprawcą jest 19-latek z Pyskowic / fot. KMP Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również