Wiadomości z Pyskowic

Wakacyjna kontrola autokarów

  • Dodano: 2021-06-22 09:45

Z racji rozpoczynającego się lata gliwiccy policjanci przypominają o działaniach związanych z kontrolami autokarów wyruszających na letnie kolonie, wczasy czy wycieczki. Podczas takich kontroli sprawdzone zostaną nie tylko pojazdy, ale też stan psychofizyczny kierowców.

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym na wakacje. Dużą uwagę zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców, z wyszczególnieniem tych przewożących dzieci oraz młodzież.

Jako jeden z negatywnych przykładów można podać kontrolę prowadzoną przez gliwicką drogówkę w minionym tygodniu, kiedy to, ok. godz. 7.00, na plac dworca przy ul. Pionierów przyjechał autokar marki Man. Policjanci stwierdzili bardzo niebezpieczną usterkę – problemy z utrzymaniem ciśnienia w systemie hamulcowym pojazdu.

Rozpoczęto procedury, w trakcie których przedsiębiorca został ukarany grzywnami w kwocie prawie 2,5 tys. zł. Nie obeszło się bez mandatów dla kierowcy i zarządzającego transportem firmy. Usterka, jaką ujawnili nasi funkcjonariusze, jest do wychwycenia w ramach standardowych obowiązków wymienionych osób.

Wezwano też mobilny serwis autokarów, który szybko zlokalizował usterkę i ją usunął. Tym samym wycieczka wyruszyła z 5-godzinnym poślizgiem.

Policjanci przypominają, że podczas kontroli sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autokarów i ich wyposażenie, uprawnienia kierujących oraz stan ich trzeźwości.

Przypominamy, że rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia kontroli przewoźnika powinni zgłosić policji kilka dni przed podróżą. W Gliwicach miejscem, w którym sprawdzane są autokary, jest Międzynarodowy Dworzec Autobusowy przy ul. Pionierów. Kontakt w celu umówienia terminu: sekretariat WRD KMP w Gliwicach, tel. 47 85 92 290 lub 253 w godz. 8.00-15.00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również