Wiadomości z Pyskowic

W Pyskowicach trwa montaż ozdób świątecznych. W przyszłym tygodniu będą już gotowe

  • Dodano: 2021-11-25 09:30

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, a samorząd Pyskowic zadbał, by ulice naszego miasta już przybrały magiczną, wyjątkową aurę świąt. Na latarniach, skwerach i placach przybywa świetlnych śnieżynek, gwiazdek oraz aniołków. Wszystko ma być zapięte na ostatni guzik w przyszłym tygodniu.

Wyjątkowe ozdoby świąteczne w Pyskowicach

Jako ostatnia w kolejności powstanie największa, dosłownie i w przenośni, nowość – kilkumetrowej wysokości choinka „paskowa” z gwiazdami stanie się ozdobą nie tylko Centrum Przesiadkowego. Niespotykane wcześniej elementy iluminacji spotkamy również m.in. w parku miejskim (oświetlenie dodatkowej alejki) oraz przy Ratusza – choinka w jego sąsiedztwie zyskała nową, bardziej kolorową dekorację.

Ozdoby świetlne będą gotowe już w przyszłym tygodniu

Pierwsze ozdoby pojawiły się już 23 listopada. Gwiazdki z trąbką zaiskrzyły się na Szopena, przy tężni znów grają aniołki, girlandami świateł rozbłysła fontanna, a na rynku wyrósł „oszroniony” światłem kielich kwiatu. Świeci się też już choinka na ul. Powstańców Śląskich, ozdobami mruga ul. Wojska Polskiego, świetlne sople zwisają z dachu budynku Urzędu Miejskiego.

Instalacja oświetlenia ulicznego powinna być skończona lada dzień. Na przyszły tydzień pozostawiono montaż choinki na pl. Kard. Stefana Wyszyńskiego, o której była mowa już wcześniej. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również