Pyskowice - portal miejski Pyskowice.com.pl

Wiadomości z Pyskowic

W Pyskowicach trwa akcja regularnego odkażania ławek oraz wiat przystankowych

  • Dodano: 2020-04-03 09:15

Samorząd podejmuje kolejne działania dla powstrzymania epidemii.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców w ubiegłym tygodniu rozpoczął akcję regularnego odkażania ławek oraz wiat przystankowych. Dezynfekcja prowadzona będzie raz w tygodniu przez okres co najmniej najbliższego miesiąca.

Od dziś pomocny będzie agregat parowy zakupiony ze środków miasta


Aby maksymalnie ograniczyć ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa od początku wystąpienia epidemii dwa razy w tygodniu czyszczone i dezynfekowane są również klatki schodowe, panele od domofonów, pochwyty drzwi wejściowych i poręcze w budynkach komunalnych oraz wspólnot mieszkaniowych administrowanych przez MZBM sp. z o.o.

O wprowadzanie podobnych działań profilaktycznych miasto zwraca się do właścicieli i zarządców nieruchomości wielomieszkaniowych w Pyskowicach. Dezynfekcja  powierzchni, z którymi styczność ma wiele osób, służy ochronie nas wszystkich.

Jednocześnie w odpowiedzi na pojawiające się pytanie, dlaczego akcja odkażania nie objęła placów zabaw wyjaśniamy, że byłoby to działanie ponad miarę potrzeb. Na czas epidemii miejsca zabaw dzieci, jak i siłownie plenerowe, pozostają zamknięte. O zakazie korzystania z urządzeń znajdujących się na ich terenie, przypominają ogłoszenia przy wejściach i na ogrodzeniach.

Należy podkreślić, że miasto posiada odpowiednią ilość środków dezynfekcyjnych. Zapasy te nie są jednak nieograniczone, a w związku z koronawirusem występują problemy z dostępnością produktów odkażających. W tych okolicznościach wskazane są tylko działania niezbędne. Natomiast jeżeli w późniejszym czasie, w okresie przejściowym, dojdzie do sytuacji, że wszystko zaczyna działać normalnie, ale nadal istnieje ryzyko zarażenia - w związku z placami zabaw podjęte zostaną adekwatne kroki. W dalszej perspektywie, i tylko jeżeli zajdzie taka konieczność, zespoły dezynfekcyjne mogą pojawić się i w tych miejscach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.