Wiadomości z Pyskowic

"Tak" dla aktywności społecznej w Pyskowicach. Kongres samorządowców i NGOsów

  • Dodano: 2023-05-12 07:00, aktualizacja: 2023-05-11 22:11

Wspólnie z samorządowcami powiatu gliwickiego zaprasza się 22 maja na godz. 16.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu na I Kongres Gmin i Organizacji Pozarządowych Powiatu Gliwickiego.

Będzie szansa, by porozmawiać o potrzebach sektora pozarządowego na naszym terenie oraz wyzwaniach i wyzwaniach dla niego.

Tematem pierwszej spotkania części będzie opracowanie charakterystyki obszarów aktywności społecznej, pod kątem ich form, przedmiotu, partnerów oraz źródeł finansowania. Owocem drugiej będzie mapa potrzeb lokalnych organizacji pozarządowych i społeczników. W tej części będzie również czas na dyskusję o roli samorządów w kreowaniu i wspieraniu aktywności oddolnej. W przerwie będzie okazja do nawiązania kontaktów oraz rozmów przy kawie i ciastku. Podczas spotkania wykorzystane zostaną techniki warsztatowe - m.in tzw. metoda stolikowa (World Café), która pozwala na swobodną wymianę opinii i pomysłów.

Kto może wziąć udział?

Zaprasza się do udziału przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz społeczników. W wydarzeniu wezmą również udział przedstawiciele samorządów powiatu gliwickiego.

Udział jest bezpłatny.

Zapisy

Kontakt: mokis@mokis.pyskowice.pl lub tel. 692 211 569.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również