Wiadomości z Pyskowic

Sukcesy wędkarzy z Pyskowic

  • Dodano: 2024-01-26 13:30

Można powiedzieć, że wędkowanie to nasze narodowe hobby. W Polsce czas wolny na łowieniu ryb lubi spędzać aż ok. 2 milionów ludzi. Wśród tych pasjonatów nie brakuje mieszkańców Pyskowic. Zrzeszeni w Kole nr 43 Polskiego Związku Wędkarskiego traktują swoje zainteresowanie nie tylko jako rozrywkę, ale i sport. Jak mówi podsumowanie za 2023 r. - z sukcesami.

Rok 2023, czasem zawodów

W ubiegłym roku koło zorganizowało wiele zawodów, m.in. zawody spławikowe o mistrzostwo koła w kategorii: seniorów, kobiet, kadetów U-15 , juniorów U-20 , młodzieży U-25; aktywu koła, feederowe mistrzostwa koła, zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka, zawody spinningowe o mistrzostwo koła, zawody spławikowe o Puchar Lata, zawody spinningowe o Puchar Prezesa, zawody feederowe oraz spinningowe o Puchar Burmistrza Miasta Pyskowice, zawody spławikowe i feederowe o Puchar Jesieni, zawody 50 + oraz 65 +.

Najlepszymi zawodnikami w sezonie zostali wśród seniorów Szymon Leksy (spławik), Jan Sienkiewicz (spinning), Artur Klem (feeder). Grand Prix Kadetów U-15 zdobył Dominik Dercz, a najwszechstronniejszym wędkarzem roku został Kzysztof Fox.

Osiągnięcia

Bogaty jest zawodniczy dorobek mijającego sezonu. Zawodnicy powiększyli konto laurów koła o: wygraną w Drużynowych Zawodach Kadetów rejonu VII, 1 miejsce (D. Dercz) w Indywidualnych Mistrzostwach Kadetów, 2 miejsce w drużynie w Pucharze Pamięci Zasłużonych Działaczy VII Rejonu, 1 miejsce (J. Sienkiewicz) w Zawodach Społecznej Straży Rybackiej, 1 miejsce (Krzysztof Żelazny) w Grand Prix Okręgu i Grand Prix Polski w kategorii juniorów , 3 miejsce (Daniel Dercz) w Uczniowskich Mistrzostwach Polski, 2 miejsce (Sz. Leksy) w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu Seniorów.

Wielkim sukcesem indywidualnym pochwalić się może kadet (kategoria U-15) Dominik Dercz, który został powołany do kadry narodowej i uczestniczył w mistrzostwach świata w wędkarstwie spławikowym w Portugalii, gdzie reprezentacja Polski zajęła 4 miejsce.

W imieniu władz koła Urząd Miasta serdecznie dziękuje rodzicom, opiekunom za pomoc, współpracę i przygotowanie młodzieży na zawody wędkarskie. Szczególne słowa uznania należą się prezesowi Janowi Sienkiewiczowi oraz opiekunowi młodzieży Dariuszowi Derczowi za poświęcony czas i opiekę nad młodzieżą przy wyjazdach na zawody pozamiejscowe. Wyrazy wdzięczności koło składa sponsorom.

Gratulujemy udanego sezonu i życzymy dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również