Wiadomości z Pyskowic

Startuje III edycja konkursu „Pyskowice – ekologia wpisana w rozwój”

  • Dodano: 2021-03-31 07:15, aktualizacja: 2021-03-30 07:25

Burmistrz Miasta Pyskowice zaprasza mieszkańców do udziału w III edycji konkursu ekologicznego „Pyskowice – ekologia wpisana w rozwój”. Można uzyskać aż do 50 tys. zł dofinansowania na przedsięwzięcia służące ochronie lub poprawie środowiska. Wnioski będą przyjmowane w terminie od 1 kwietnia do 5 maja br.

To już III edycja konkursu, który stanowi publiczną kampanię edukacyjną. Jego celem jest promowanie działań na rzecz ochrony środowiska, poprzez wspieranie innowacyjnych i oryginalnych, ekologicznych przedsięwzięć lokalnych.

W ramach konkursu finansowane mogą być tzw. działania „miękkie” jak np. kampanie edukacyjne lub działania „twarde” czyli różnego rodzaju inwestycje ekologiczne, jak miało to miejsce w ubiegłym roku. II edycję wygrało zadanie „Zakup i montaż wolnostojących kolektorów słonecznych – lamp solarnych hybrydowych pozyskujących energię słoneczną na potrzeby oświetlenia alei ogrodowych oraz parkingów na terenie ROD WITAMINKA w Pyskowicach przy ul. Działkowej”.

Wygrana przyznawana jest w formie dotacji celowej z budżetu gminy Pyskowice do kwoty 50.000,00 zł. Wnioski można składać od 1 kwietnia, a przyjmowane będą do 5 maja. Złożone po upływie terminu nie będą rozpatrywane. Co bardzo ważne, rozpoczęcie realizacji zadania musi nastąpić po dniu zawarcia z gminą umowy o dofinansowanie, a termin jego zakończenia nie może być dłuższy niż do 29 października 2021 r.

Szczegóły konkursu opisane są w regulaminie dostępnym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach https://www.pyskowice.pl w zakładce: Dla mieszkańców / Ekologia.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, najlepiej, w związku z sytuacją epidemiczną, telefonicznie pod numerem 32/332 60 14 lub 32/332 60 12.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również