Wiadomości z Pyskowic

Stacja Kultury zaprasza na kreatywny wieczór z rodziną

  • Dodano: 2024-05-21 15:30

Z okazji XVII Metropolitalnego Święta Rodziny miasto Pyskowice wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu oraz Miejską Biblioteką Publiczną zapraszają na wydarzenie pn. „Familijnie i kreatywnie”. W najbliższy piątek, 24 maja, w Stacji Kultury będzie można pomysłowo spędzić czas z najbliższymi.

Rodzinnie i kreatywnie 

Już o godz. 10:00 Stacja Kultury zaprasza na spotkanie dla dzieci z babciami i dziadkami, które będzie wypełnione wspólnym czytaniem, warsztatami czy zakładaniem hodowli fasoli i grochu ozdobnego. Popołudniu, od godz. 16:00, wiele atrakcji przyniesie Zaczytane Podwórko. W planie są m.in. animacje, teatr, puszczanie baniek mydlanych i rysowanie. Dzień zakończy seans familijny, który rozpocznie się o godz. 18:00.

Metropolitalne Święto Rodzinyto inicjatywa byłej prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, która – wraz ze śp. Krystyną Bochenek, pełniącą wówczas funkcję wicemarszałka Senatu RP oraz z ks. arcybiskupem Damianem Zimoniem, ówczenym metropolitą górnośląskim – podjęła się w 2008 r. jako koordynator organizacji pierwszej edycji Metropolitalnego Święta Rodziny. Idea promowania wartości rodziny spotkała się z wielkim zainteresowaniem śląskich samorządów, instytucji kultury i lokalnych społeczności.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.


Źródło: UM Pyskowice/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również