Wiadomości z Pyskowic

Seniorzy wybierali swoją radę

  • Dodano: 2022-05-06 14:30

Wczoraj odbyły się wybory do Rady Seniorów Miasta Pyskowice. W spotkaniu wyborczym uczestniczył też burmistrz Pyskowic Adam Wójcik, który od początku kibicował inicjatywie.

Utworzenie ciała opiniotwórczego środowisk senioralnych to realizacja jego programu wyborczego.

Wybory odbyły się w godzinach 10.00 – 12.00 w świetlicy osiedlowej przy ul. Wojska Polskiego 3. Swój głos mógł oddać każdy mieszkaniec, który ukończył 60. rok życia. Wyboru sześciu członków rady dokonano z grona dziewięciu kandydatów. Trzy miejsca w radzie, które będzie działała w składzie dziewięcioosobowym, przypadły już wcześniej w udziale kandydatom wskazanym przez organizacje senioralne działające w naszym mieście.

Kadencja rady upłynie po dwóch latach. Rada seniorów to instytucja wprowadzona ustawą o samorządzie terytorialnym. Jest ono ciałem opiniodawczym i może wyrażać swoje stanowisko zarówno wobec rady gminy, jak i organu wykonawczego.

Samorząd Pyskowic, na czele z burmistrzem Adamem Wójcikiem, przywiązuje dużą wagę do potrzeb mieszkańców w podeszłym wieku. Seniorzy w naszym mieście mogą korzystać z dziennego domu wsparcia, Uniwersytetu III Wieku, a teraz będę mieć również swój organ przedstawicielski.

Wyniki wyborów do rady poznamy do siedmiu dni.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.