Wiadomości z Pyskowic

Seniorzy nie dali się oszukać

  • Dodano: 2021-01-28 09:30, aktualizacja: 2021-01-28 13:53

Od wczoraj gliwiccy policjanci prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze w związku z atakiem, po długiej przerwie, oszustów dzwoniących do mieszkańców naszego rejonu. Przyjęto siedem zgłoszeń o próbach oszukania seniorów. Przestępcy informujący o wypadku drogowym, którego sprawcą miał być wnuk, syn lub córka, próbowali wyłudzić pieniądze na „wykupienie” najbliższych od odpowiedzialności. Na szczęście seniorzy, uświadomieni o zagrożeniu, „pogonili” złodziei.


W środę, 27 stycznia, do gliwickich policjantów zaczęły docierać zgłoszenia dotyczące usiłowań oszustw. Na szczęście były to próby nieudane.

Oszustwa "na wnuczka" nie wyszły z "mody"

Z mieszkańcami Pilchowic, Świbia i Gliwic kontaktowali się, wykorzystując metodę „na wnuczka”, sprawcy, którzy, w wielkich emocjach i płaczliwym głosem, informowali o wypadku oraz konieczności wykupienia się od odpowiedzialności.

Jak to zazwyczaj w tego typu oszustwach bywa, przestępcy odgrywali telefoniczną sztukę teatralną, mającą zmanipulować i skłonić potencjalną ofiarę do wypłacenia pieniędzy oraz przekazania ich kurierowi. Na szczęście nikt nie dał się nabrać.

Policja otrzymała zgłoszenie o 7 próbach, a do ilu mieszkań rzeczywiście zadzwoniono, zapewne się nie dowiemy. Pamiętajmy o konieczności przypominania seniorom, dodajmy – tym posiadającym stacjonarne telefony, o zagrożeniach. Zadzwońmy do nich szybciej, niż zrobią to oszuści.

Opisanymi sprawami zajmują się już detektywi z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również