Wiadomości z Pyskowic

Seniorze, lecz się mądrze! Ogólnopolska akcja w Pyskowicach

  • Dodano: 2021-09-08 10:30

Do naszej gminy trafiły bloczki, w których pacjent może zapisywać jakie lekarstwa przyjmuje, a także kasetki na leki. Teraz czekają, aby trafić w ręce seniorów. Artykuły stanowią element ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia”, której Pyskowic są partnerem.

Akcja "Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia"

Organizatorem akcji jest Polski Związek Producentów Leków bez Recepty we współpracy ze Stowarzyszeniem MANKO – Głosem Seniora, pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Celem inicjatywy jest wsparcie pacjentów oraz lekarzy w odpowiedzialnym stosowaniu i dozowaniu leków. Nadużywanie i niewłaściwa ordynacja medykamentów może bowiem powodować ciężkie powikłania zdrowotne.

W ramach kampanii nasz samorząd otrzymał specjalne prezenty dla osób w wieku 60+. Są to pojemniczki na leki oraz bloczki z karteczkami, na których można zapisywać aktualnie przyjmowane leki, suplementy diety i inne środki wspomagające zdrowie.

Od dziś, 8 września, bloczki i kasetki można odbierać w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach przy ul. Strzelców Bytomskich 3, na parterze w Biurze Obsługi Interesanta. Liczba pakietów jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy seniorów po odbiór!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również