Wiadomości z Pyskowic

Sadza płonie. Czad zabija. Kominiarze alarmują przed sezonem grzewczym

  • Dodano: 2020-09-17 15:45, aktualizacja: 2020-09-18 09:57

Wprawdzie za oknem prawdziwie letnia pogoda, ale kalendarz nie kłamie.

Nadchodzi jesień, a wraz  z nią zimniejsze dni

Odkręcimy kaloryfery, uruchomimy piece i kotły. Ważne, żeby użytkować ogrzewanie w sposób bezpieczny. Czad to podstępny zabójca. Żeby się przed nim chronić, już dzisiaj należy zadbać o właściwe przygotowanie kominów. O czym przypomina akcja Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy „Sadza płonie. Czas zabija. Żyj”.

Wraz z sezonem grzewczym rośnie  ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć osób tlenkiem węgla z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych. Czad co roku zabija w Polsce ponad 100 osób, o czym mówią dane Państwowej Straży Pożarnej. Wiele z tych tragedii dałoby się uniknąć, gdyby we właściwym stanie były utrzymane kominy, a piece przechodziły regularne przeglądy.


Jak ważną sprawą są oczyszczone i zadbane przewody spalinowe oraz wentylacyjne zwraca uwaga Międzywojewódzki Cech  Kominiarzy w swojej akcji informacyjnej i przypomina, że Prawo  budowlane to na właścicieli i zarządców bloków mieszkalnych i domów jednorodzinnych nakłada obowiązek wykonywania okresowej kontroli, co najmniej raz w roku, stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych. 

Sadza płonie. Czad zabija. Kominiarze alarmują przed sezonem grzewczym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również