Wiadomości z Pyskowic

Rozwój ogrodnictwa rodzinnego. Czekają pieniądze dla działkowców

  • Dodano: 2022-06-07 07:00, aktualizacja: 2022-06-06 20:38

Właśnie ruszył nabór wniosków o dotacje na rozwój ogródków. Co trzeba wiedzieć, żeby otrzymać pieniądze?

Dofinansowanie dla działkowców

Obecnie z ogródków działkowych korzysta 4 mln Polaków. Rządowi zależy, żeby utrzymać zielone tereny, z których mogą korzystać ludzie i zwierzęta. Środki na ich rozwój ogrodów pochodzą z Funduszy Europejskich. W sumie do rozdania jest 47 mln zł, a działkowcy mogą otrzymać jednorazowo od 10 tys. zł do 100 tys. zł.

O pomoc w ramach projektu "Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych" mogą się ubiegać jedynie stowarzyszenia działające w formie rodzinnych ogrodów działkowych, nie indywidualni działkowicze.

Konkursy o przydział grantów prowadzą oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W przypadku Pyskowic jest to oddział w Częstochowie, przy ul. Sobieskiego 7, kod pocztowy 42-200. Wnioski należy złożyć osobiście lub za pośrednictwem poczty do 30 czerwca. Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie oddziału, tel. 34 378 28 00.

Za pieniądze z grantu działkowcy będą mogli np. przygotować instalację do zwiększania retencji wody, zbudować budki lęgowe dla ptaków czy kupić narzędzia niezbędne do prac działkowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również