Wiadomości z Pyskowic

Pyskowice: Ponad 315 tys. zł budżetu województwa na przebudowę ul. Poddębie

  • Dodano: 2023-06-14 06:30, aktualizacja: 2023-06-13 21:39

12 czerwca zastępca burmistrza Pyskowic - Piotr Magda odebrał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach symboliczny czek na kwotę 315 600,00 zł.

Środki te pozwolą na przebudowę ul. Poddębie

Pomoc trafi do Pyskowic w ramach dotacji samorządu województwa na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz ochronę takich gruntów. W skali regionu na ten cel przeznaczonych zostanie 14,1 mln zł.
Czeki wręczał Grzegorza Boski, członek Zarządu Województwa Śląskiego, a w wydarzeniu uczestniczyli także radni sejmiku – Maria Materla i Marek Bieniek.

Warto zaznaczyć, że zgodnie z ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych środki pozyskiwane z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji są gromadzone przez Zarząd Województwa na wyodrębnionym rachunku bankowym. Do Departamentu Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w tym roku wpłynęły wnioski z 49 gmin i powiatów na 67 dróg, o łącznej długości ok. 53 km.

Plany zakładają wykonanie inwestycji w Pyskowicach do końca tego roku. Przyznana dotacja powinna pokryć ok. 60 proc. kosztów prac.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również