Wiadomości z Pyskowic

Pyskowiccy policjanci i praca profilaktyczna

  • Dodano: 2022-06-06 06:30, aktualizacja: 2022-06-05 21:05

W katalogu zadań dzielnicowych znajduje się również profilaktyka. Szczególnym okresem jest koniec roku szkolnego, który wymaga dużego zaangażowania w tego rodzaju pracę.

Profilaktyka w Policji

Z uwagi na zbliżający się okres wakacji i podróży, ale również prac w gospodarstwach, dzielnicowi z rejonów rolniczych, w szczególności Pyskowic, poruszają tematy bezpieczeństwa dzieci, które pomagają rodzicom lub mogą styczność z maszynami rolniczymi.

Na zdjęciach przykładowe spotkanie profilaktyczne. Dzielnicowi z miasta i gminy Toszek - aspiranci Jakub Szczepański oraz Adrian Gorel, którzy spotkali się z najmłodszymi w przedszkolu w Toszku. Mundurowi przywieźli ze sobą policyjną maskotkę – psa Sznupka.

W trakcie zajęć funkcjonariusze muszą dostosować sposób przekazu do poziomu swoich słuchaczy, co, jak wiemy, jest sztuką wymagającą pewnych zdolności. Wymienieni dzielnicowi zrealizowali program profilaktyki bezpieczeństwa m.in. poprzez zadawanie dzieciom pytań, które zmuszały je do sięgania po wiedzę zdobytą już w przedszkolu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.