Wiadomości z Pyskowic

Pyskowiccy kryminalni zatrzymali 37-latka podejrzanego o zabójstwo

  • Dodano: 2019-03-01 07:45, aktualizacja: 2019-03-01 09:28

Kryminalni pyskowickiego komisariatu zatrzymali 37-latka podejrzanego o zabójstwo.

Mieszkaniec Dolnego Śląska próbował ukryć się na terenie naszego województwa

Po sygnale śląskich policjantów, mundurowi z Wałbrzycha weszli do wskazanego mieszkania, gdzie znaleźli zwłoki 49-letniego mężczyzny. Zatrzymanemu grozi nawet dożywotnie więzienie.

We wtorek przed południem kryminalni z Pyskowic zwrócili uwagę na idącego chodnikiem mężczyznę, którego postanowili wylegitymować. Gdy ruszyli w jego stronę, ten zaczął uciekać w kierunku pobliskich pól. Stróże prawa ruszyli pościg i zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało instynkt ich nie zwiódł, ponieważ był to człowiek, który już niejednokrotnie wchodził w konflikt z prawem, Po przewiezieniu do komisariatu, 37-letni mieszkaniec Dolnego Śląska przyznał się do zbrodni, jaką popełnił w jednym z mieszkań w powiecie wałbrzyskim. Pyskowiccy mundurowi skontaktowali się z dolnośląską policją i przekazali kolegom wszystkie szczegóły, które zdołali ustalić. Tamtejsi stróże prawa pojechali do wskazanego mieszkania i potwierdzili przekazaną im informację. Po wejściu do środka znaleźli ciało 49-letniego mężczyzny.

Za zbrodnię 37-latkowi może grozić kara nawet dożywotniego więzienia

Mundurowi z Pyskowic zabezpieczyli szereg dowodów, które jeszcze tego samego dnia, wraz z zatrzymanym, przekazali konwojowi z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Zgromadzony materiał pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu zabójstwa. Mężczyzna został dzisiaj doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Podejrzany

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.