Wiadomości z Pyskowic

PWiK wraca z pracami na ul.Sikorskiego. Potrwają do końca listopada

  • Dodano: 2021-11-10 10:45

Na połowę listopada Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach zaplanowało wstępnie wznowienie robót w ciągu ul. gen. Wł. Sikorskiego. W pierwszej kolejności wykonane zostaną prace zabezpieczające. To bowiem właśnie wysoki poziom wód gruntowych, a co za tym idzie niestabilność podłoża, przełożył się na prace dodatkowe i przeciągnięcie inwestycji w czasie.

Prace w ciągu ul.Sikorskiego

Przypomnijmy, że początek pracom dała awaria kanalizacji. Wydawało się, że sprawa jest prosta – wystarczy usunąć źródło wycieku. Na miejscu pojawiły się pompy wysokiej wydajności do przepompowywania ścieków sanitarnych, a PWiK początkowo planowało zakończenie przedsięwzięcia w dwa tygodnie. Potem jednak termin przesunięto o kolejne dni, a w końcu roboty stanęły. Jak tłumaczył inwestor, roboty przerwano w związku z niestabilnością gruntu i potencjalnym zagrożeniem dla budynku mieszkalnego sąsiadującego z głębokim wykopem.

Przed wznowieniem realizacji należało wykonać odwierty geologiczne, opinie geotechniczną i techniczną dla budynku, wreszcie projekt zabezpieczenia wykopu. To wszystko jest już wykonane. Jak poinformował inwestor, wstępnie ustalono rozpoczęcie prac zabezpieczających na 16 listopada. W dalszej kolejności prace przeniosą się na odcinek sieci sanitarnej, który pozostał jeszcze do naprawy.

Przewidywany termin zakończenia robót to 30 listopada br. Wkrótce potem z ul.gen.Wł. Sikorskiego znikną przewężenie, światła i ruch wahadłowy, a droga stanie się znów w pełni przejezdna.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również