Wiadomości z Pyskowic

"Pracownia z klimatem" dla "zielonej" szkoły. Duże zmiany w pyskowickiej SP nr 6

  • Dodano: 2023-05-24 06:00, aktualizacja: 2023-05-24 06:16

Mikroskopy, stacja pogody, interaktywny monitor. To wszystko będzie już po wakacjach służyć uczniom Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w nowej pracowni przyrodniczej.

Placówka dostała na ten cel 60 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dotacja wystarczy na pokrycie całości wydatku.

Szkoła w konkursie WFOŚ "Zielona pracownia 2023" otrzymała kwotę 48 tys. zł. Już wcześniej mogła się pochwalić wygraną w konkursie "Zielona pracownia2023_ projekt" w wysokości 12 tys. zł, które mogła przeznaczyć na wkład własny. Tym samym stworzenie pracowni nie wymaga udziału finansowego gminy.

Na co zostanie wykorzystana pomoc?

Projekt obejmuje remont i odnowienie sali wraz z umieszczeniem grafik o tematyce ekologicznej. Pojawią się nowe meble, ale najważniejsze nowości to monitor interaktywny na jezdnej podstawie oraz stacja pogodowa zasilana bateriami słonecznymi. Powstanie również osiem stanowisk do obserwacji mikroskopowej. Ze środków z dotacji zakupione zostaną również pomoce dydaktyczne do biologii i geografii, mikroskopy, plansze dydaktyczne i programy edukacyjne.

Realizacja "Zielonej pracowni" pod nazwą "Pracownia z klimatem" przewidziana jest na sierpień 2023. Warto podkreślić, że projekt wpisuje się w działania szkoły - program edukacyjny "Śladami przyrody" oraz inicjatywy o charakterze proekologicznym dla społeczności szkoły i zaprzyjaźnionych przedszkoli : dni otwarte, lekcje pokazowe, pokazy doświadczeń, konkursy ekologiczne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również