Wiadomości z Pyskowic

Powstaje baza 1 proc. podatku dla potrzebujących. Są już pierwsze zgłoszenia!

  • Dodano: 2021-03-05 08:00, aktualizacja: 2021-03-04 08:19

Samorząd Pyskowic pracuje nad stworzeniem rejestru osób potrzebujących pomocy, np. na sfinansowanie rehabilitacji, które korzystają już w tym celu z pośrednictwa organizacji pożytku publicznego.

Akcja służy  ciężko chorym mieszkańcom Pyskowic i miejscowości okolicznych. Inicjatywa wzbudziła już odzew zainteresowanych. Teraz czas na nas wszystkich. Wpłacajmy środki i wspólnie pomóżmy spełnić marzenia o powrocie do zdrowia.

Jako pierwsze zgłosiły się do nas rodziny Grzesia Bednarka oraz Arka Bukowieckiego. Obaj chłopcy zmagają się ze skutkami mózgowego porażenia dziecięcego. Intensywna, regularna rehabilitacja to ich jedyna szansa na lepsze życie. Zarzucenie leczenia może dla nich oznaczać nawet wyrok .. .Koszty ich leczenia starają się pokrywać rodzice, ale nie są sami sprostać związanym z tym obciążeniom finansowym. Dlatego proszą o pomoc. Rehabilitacja to dla tych dzieci jedyna nadzieja na życie bez bólu i cierpienia.

Jeżeli chcesz pomóc Grzesiowi przekaż przy wypełnianiu PIT-u swój 1 proc. podatku na konto Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą - KRS 0000037904, cel szczegółowy "4542 Bednarek Grzegorz”. Z kolei, aby wesprzeć Arka, wskaż konto Fundacji Serca Dla Maluszka - KRS 0000387207 i dopisz w rubryce cel szczegółowy „1089 Arkadiusz Bukowiecki”.

Jednocześnie zachęcamy osoby potrzebujące pomocy do przystąpienia do naszego rejestru.

Jesteś ciężko chory i walczysz o zdrowie? Wychodzisz z choroby i potrzebujesz środków na rehabilitację? A może ktoś z Twojej rodziny czeka na pomoc? Wyślij zgłoszenie na adres a.pikul@pyskowice.pl Informacja powinna zawierać imię i nazwisko beneficjenta, nazwę i numer KRS organizacji pożytku publicznego, z której wsparcia on korzysta oraz cel szczegółowy z numerem referencyjnym.

Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych dostępną pod tym linkiem


Źródło: UM Pyskowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również