Wiadomości z Pyskowic

Policjant szkolił żołnierzy z taktyki techniki interwencji

  • Dodano: 2018-02-28 07:45, aktualizacja: 2018-02-27 11:42

Policjanci i żołnierze wciąż muszą się doskonalić, co czynią na co dzień. Szkolenia oraz zadania tych grup mundurowych nieco się różnią, bywa jednak, że wojsko wykonuje zadania policyjne. Dlatego też żołnierze i policjanci wymieniają się doświadczeniami.

20 lutego wojskowi byli szkoleni przez utytułowanego mistrza sztuk walki - policjanta sierż. szt. Sławomira Tokarza. Nasz mundurowy otrzymał podziękowania oraz pamiątkowy grawer od dowódcy gliwickiego batalionu.

Sierżant sztabowy Sławomir Tokarz na co dzień służy w gliwickim V komisariacie, jest też instruktorem sztuk walki. W lutym zaproszono go, by przeprowadził zajęcia i podzielił się swoim doświadczeniem z żołnierzami 2 kompani szturmowej z 6 batalionu powietrznodesantowego z Gliwic. Tematem wiodącym szkoleń z taktyki interwencji było doskonalenie wiedzy z zakresu ochrony i obrony obiektów. Sierż. szt. Tokarz prowadził zajęcia wspólnie z doświadczonym w taktyce interwencji żołnierzem - st. sierż. Radosławem Śliwą z kompani szturmowej.

Sławomir Tokarz do policji wstąpił w 2008 r. Wcześniej, jako żołnierz, brał udział w misji pokojowej ONZ w Syrii. Za godną służbę w „niebieskich beretach” otrzymał medal United Nations. Jest brązowym medalistą Pucharu Polski w boksie, posiadaczem czarnego pasa w kickboxingu, instruktorem w muay thai i kickboxingu i trenerem drugiej klasy boksu. Ma też tytuł instruktora taktyk i technik interwencji.

Jest również współautorem projektu „Klasa mundurowa”, realizowanego w II LO w Knurowie, oraz uczy w „mundurówkach” w Gliwicach i Pyskowicach. Wraz ze swoimi uczniami zdobywa wysokie miejsca w konkursach klas mundurowych w całej Polsce.

foto: K. Jaśkowiak

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również