Wiadomości z Pyskowic

Policjanci ratowali mieszkańców z płonącego budynku w Pyskowicach!

  • Dodano: 2023-05-09 06:15, aktualizacja: 2023-05-08 20:07

Gliwiccy policjanci ewakuowali mieszkańców budynku, w którym wybuchł pożar. Mundurowi dotarli na miejsce jako pierwsi, gdy ogień wydobywał się już z okien. Bezpiecznie wyprowadzili mieszkańców, w tym poruszającego się na wózku mężczyznę.

Przyczyny pożaru w Pyskowicach

Przedwczoraj tuż przed godziną 4.00 policjanci z komisariatu w Pyskowicach zostali wezwani na ulicę Zaolszany, gdzie w jednym z domów doszło do pożaru. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, z okien na piętrze wydobywał się ogień, a wejście do budynku utrudniał gęsty dym. Mieszkańcy potrzebowali natychmiastowej pomocy. Sierżant Michał Bylak oraz posterunkowy Paweł Szatnik, nie czekając na przyjazd straży pożarnej, podjęli akcję ratunkową i ewakuowali z płonącego budynku trzy osoby, w tym młodego mężczyznę poruszającego się na wózku.

Przybyłe jednostki straży pożarnej szybko przystąpiły do gaszenia pożaru, który, jak się okazało, wybuchł w wyniku zwarcia w instalacji elektrycznej na pierwszym piętrze budynku. Dzięki zdecydowanej i sprawnie przeprowadzonej akcji udało się opanować ogień i zapobiec większym stratom. Na szczęście nikt z mieszkańców nie doznał poważnych obrażeń. Policja i biegły z zakresu pożarnictwa wyjaśniają teraz przyczyny pożaru.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również