Wiadomości z Pyskowic

Policja apeluje: w święta bądźmy wylogowani!

  • Dodano: 2022-12-16 06:30, aktualizacja: 2022-12-28 14:15

Śląscy policjanci kontynuują kampanią społeczną "Wylogowani", której głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem cyberzagrożeń oraz higieny używania Internetu. Jest to ważne również podczas zbliżającego się okresu świąt. Policjanci pragną zwrócić uwagę na coraz częściej występujące zagrożenie uzależniania się od „życia w sieci”. W ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie powstały materiały promujące kampanię oraz spot, do obejrzenia którego już teraz zachęca Policja.

Powszechny dostęp do internetu oraz jego potencjał sprawiają, że stał się on nieodłącznym elementem życia społecznego, rozrywki, pozyskiwania wiedzy czy robienia zakupów. Obserwując prowadzone w tej tematyce badania, statystycznie to młodzież jest najaktywniejszą grupą społeczną korzystającą z internetu. Niesie to dla młodych ludzi konsekwencje wynikające z braku wystarczającej wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z cyberprzestępczością, ryzykowanymi zachowaniami w sieci, a przede wszystkim możliwością uzależnienia się od świata wirtualnego i jego pokus. Ryzyko kontaktu z cyberzagrożeniami i uzależnieniem od internetu radykalnie się zwiększyło. Dlatego prawidłowa higiena korzystania z internetu i multimediów stała się niezaprzeczalnie niezbędnym elementem naszego życia, szczególnie w dobie epidemii.

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej kontynuuje kampanię „Wylogowani”, która przestrzega przed zagrożeniami ze strony złej higieny użytkowania internetu, w tym portali społecznościowych, a także konsekwencji związanych z jego złym wykorzystaniem. "Wylogowani" to kampania skupiająca się między innymi na prawnych aspektach życia w sieci, poruszająca również inne, ważne tematy społeczne. Osamotnienie, izolacja, zmęczenie, pogorszenie relacji z rodziną i znajomymi czy odrzucenie dawnych zainteresowań, to cena, jaką płacimy za nadmierne używanie komputerów i telefonów. Problem ten jest często niezauważany i bagatelizowany, w związku z czym policjanci postanowili zwrócić na to szczególną uwagę.

Podczas realizacji kampanii policjanci połączyli swe siły z samorządem lokalnym

Włodarze powiatu pszczyńskiego, którzy również dostrzegli ryzyko, jakie niesie za sobą nierozważne korzystanie z Internetu, włączyli się w działania stróżów prawa. Wspólne przedsięwzięcie policjantów z katowickiej komendy wojewódzkiej, pszczyńskiej komendy powiatowej oraz Starostwa Powiatowego w Pszczynie to kolejny przykład na to, że reagując wspólnie możemy zrobić więcej.

W ramach kampanii „Wylogowani” zrealizowano spot profilaktyczny, którego scenariusz obrazuje aktualnie występujący problem izolacji społecznej i zatracenia w wirtualnym świecie, a dedykowane kampanii materiały i gadżety informacyjno-edukacyjne mają dodatkowo pomóc dotrzeć do większej grupy odbiorców. W spocie, w roli Mikołaja, wystąpił gościnnie aktor teatralny Adam Kwapisz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również