Wiadomości z Pyskowic

Pokazy, jazda i zabawa. 4 listopada otwiera się nowy skatepark!

  • Dodano: 2022-10-31 06:15, aktualizacja: 2022-10-30 16:51

Burmistrz Pyskowic Adam Wójcik zaprasza 4 listopada na godz. 17.00 na uroczyste otwarcie nowego skateparku. Będą mistrzowskie pokazy jazdy na rolkach i desce, wspólny przejazd, pogadanka o bezpiecznym korzystaniu z obiektu. No i mnóstwo świetnej zabawy!

Nowe miejsce dla fanów dobrej zabawy

Nowy skatepark to jeszcze więcej urządzeń do ćwiczeń. Na części tzw. placu dożynkowego powstał obiekt typu parkour z rampami na krańcach. W centralnej części znajduje się układ przeszkód, z fun- i i grindboxami, rurami spadowymi i poręczą. Wokół pojawił się asfaltowy tor, przeznaczony m.in. dla rolkarzy.

Nowe miejsce dla fanów rolek, desek i hulajnóg powstało obok już istniejącego, podobnego. Co ważne dla użytkowników całość zyskała nowe oświetlenie, dzięki któremu można korzystać z atrakcji również po zapadnięciu zmroku.

Inwestycję na kwotę 495 078 zł zrealizowało przedsiębiorstwo "Dombud” z Gliwic, które ma na koncie m.in. budowę skateparku na Placu Krakowskim w Gliwicach. Natomiast o iluminację zadbała firma "Obi Complex” z Żor.

Zadanie zostało sfinansowane z budżetu gminy Pyskowice oraz ze środków Unii Europejskiej na sumę 200 989 zł w ramach poddzialania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez spoleczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Pokazy, jazda i zabawa. 4 listopada otwiera się nowy skatepark! / fot. UM Pyskowice

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również