Wiadomości z Pyskowic

Podziel się tym, co najcenniejsze! Akcja oddawania krwi w Pyskowicach

  • Dodano: 2020-07-29 11:30

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zaprasza w czwartek 30 lipca w godz. 11-15 na pyskowicki rynek, gdzie w specjalnym ambulansie można będzie oddać krew.

Koronawirus zmienia nasze nawyki, jednak nie oznacza to, że powinien wpływać na zdrowie osób, które potrzebują krwi. Apelujemy o oddawanie krwi nawet w tak trudnym czasie. Krew potrzebna jest każdego dnia i nie zmieni tego żadna epidemia. W minionym okresie większość planowanych zabiegów została odwołana, jednak wielu pacjentów po wypadkach, przeszczepach oraz w trakcie leczenia chorób nowotworowych potrzebuje krwi. Obecnie częściowo wykonuje się już planowane zabiegi operacyjne i wzrasta zapotrzebowanie ze strony szpitali na krew i jej składniki.

Kto może oddać krew?

Osoba pełnoletnia, zdrowa, posiadająca dokument tożsamości ze zdjęciem , która w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami RP, temp. Jej ciała nie przekracza 37,3 °C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną prosimy o zgłaszanie się do oddania krwi bez osób towarzyszących. Dawcy oczekujący do oddania krwi zachowują niezbędny odstęp od siebie 1-1,5 metra. Każdy Krwiodawca  otrzymuje maseczkę , rękawiczki i długopis.

Jak się przygotować?

Być po lekkim posiłku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również