Wiadomości z Pyskowic

Piotr Magda wiceburmistrzem Pyskowic

  • Dodano: 2022-03-07 06:30, aktualizacja: 2022-03-06 12:02

1 marca burmistrz Pyskowic Adam Wójcik powołał na stanowisko swojego zastępcy Piotra Magdę. Nowy wiceburmistrz jest z wykształcenia informatykiem, a dał się poznać jako zaangażowany w sprawy naszego miasta społecznik.

Nowy wiceburmistrz

P. Magda ukończył Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. Przez większą część kariery związany był z oświatą.

- Moja zawodowa droga rozpoczęła się w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach, potem były kolejne placówki, jak również nieistniejący już Gliwicki Ośrodek Metodyczny, który zajmował się doskonaleniem zawodowym nauczycieli. - mówi sam Piotr Magda.

Ostatnie lata to jednak działalność gospodarcza i prowadzenie firmy usług informatycznych. Pomocne w niej były doświadczenia, które P. Magda nabył jako koordynator projektów finansowanych przez Unię Europejską jeszcze przed przystąpieniem Polski do wspólnoty. Wśród wielu, związanych przede wszystkim z edukacją, szczególnie istotny był raport o ówczesnym rynku pracy w Gliwicach.

Nowy zastępca burmistrza kiedyś mieszkał w Gliwicach, ale Pyskowice są "jego” miastem już od 25 lat. W tym czasie P.Magda stał się rozpoznawalny w środowisku aktywistów społecznych. Udziela się w wielu organizacjach pozarządowych, m.in. w pyskowickich Night Runners. Szczególnie leży mu na sercu pomoc osobom niepełnosprawnym. To tłumaczy jego obecność w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Nadzieja” przy Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach.

Piotr Magda będzie odpowiadał z ramienia burmistrza m.in. za gospodarkę komunalną i obsługę informatyczną urzędu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również