Wiadomości z Pyskowic

Park na medal!

  • Dodano: 2020-09-07 15:30

Miło nam poinformować, że Park Miejski w Pyskowicach zajął drugie miejsce w plebiscycie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2020. Dziękujemy bardzo mieszkańcom i wszystkim, którzy oddali głos na naszą realizację.

W trwającym od 1 do 31 sierpnia br. głosowaniu internautów nasz park zebrał 1802 punków i 634 głosów. Lepszy rezultat uzyskał jedynie amfiteatr „Muszelka” w parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu ( 2557 punkty, 906 głosy). Tuż za nami znalazło się muzeum na świeżym powietrzu w Cieszynie ( 1615 punkty, 583 głosy).


Wicemistrzowski tytuł w wojewódzkim konkursie publiczności (startowało 42 realizacji) to kolejny dowód, że w Pyskowicach powstało coś wyjątkowego, a odnowiony park robi wrażenie nie tylko na mieszkańcach naszego miasta. Zielony teren to świetna propozycja na wypoczynek. Jest tu plac zabaw, wybieg dla psów, ścieżka edukacyjna, siłownia, tor dla rolkarzy, miejsca do gry w szachy i chińczyka, a nawet do grillowania. Można tu przyjść samemu, z rodzinami, z psem, żeby spędzić czas aktywnie lub po prostu pospacerować wśród drzew. Miejsce zachwyca zielenią i bogactwem oferty.


To jeszcze nie koniec. Przed Parkiem Miejskim w Pyskowicach szansa na dalsze konkursowe laury. Zgłoszone realizacje zostaną teraz ocenione przez profesjonalne jury złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Jak co roku uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się jesienią, w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury. Trzymamy kciuki!


Jeszcze raz zwracamy się do wszystkich, którzy oddali głos w plebiscycie. Walka była zacięta do samego końca. Nie byłoby finalnego sukcesu, gdyby nie Wasza mobilizacja. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również