Wiadomości z Pyskowic

Ośrodek pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży w nowym miejscu

  • Dodano: 2021-06-04 09:00

Ulica Kardynała Stefana Wyszyńskiego 37 to nowy adres Środowiskowego Ośrodka Pomocy Psychologicznej i Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży – I Poziom Referencyjny w Pyskowicach. Działa on w ramach Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej „Diada” z Gliwic. Pomoc na miejscu tego typu placówki staje się tym bardziej potrzebna w sytuacji epidemii, która szczególnie wpływa na zdrowie psychiczne najmłodszych.

Ośrodek funkcjonuje na terenie naszego miasta od kwietnia ubiegłego roku, ale do tej pory przyjmował w innym miejscu – na terenie szpitala. Obecnie zlokalizowany został w pomieszczeniach Zespołu Szkół im.M.Konopnickiej.

Placówka świadczy pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną dzieciom i młodzieży w ramach kontraktu z NFZ

Z jego wsparcia mogą korzystać mieszkańcy z powiatu gliwickiego, w tym oczywiście z Pyskowic. Realizuje porady psychologiczne, diagnostyczne, terapię indywidualną, grupową i rodzinną, sesje wsparcia psychospołecznego, wizyty środowiskowe. Dzięki takim miejscom jak ośrodek młodzi ludzie mogą liczyć na wsparcie i profesjonalną pomoc, opartą na rzetelnej diagnozie, terapii i współpracy z najbliższym środowiskiem, w tym z przedszkolem i szkołą. W warunkach zagrożenia epidemiologicznego realizuje swoje wsparcie online (teleporady, sesje na dostępnych komunikatorach).

Z okazji inauguracji działalności w nowej siedzibie obecny na uroczystości burmistrz Pyskowic Adam Wójcik przekazał w imieniu samorządu oraz mieszkańców całej kadrze ośrodka życzenia „szybkiej aklimatyzacji, powodzenia i spełnienia zawodowego”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również