Wiadomości z Pyskowic

Odkryj Śląsk na nowo. Dla najlepszych w wojewódzkim konkursie czeka wyjazd do Brukseli!

  • Dodano: 2022-02-22 10:15

Urząd Miasta Pyskowice wraz z Muzeum Miejskim w Tychach oraz Szkołą Podstawową nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach zaprasza na Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”. Zwycięzcy będą mogli zwiedzić siedzibę europarlamentu w Brukseli. Czas na zgłoszenia upływa 8 kwietnia.

To już szósta edycja „Silesia Incognita”

Na czym polega wyjątkowość konkursu? Śląsk wciąż pozostaje niezwykłym miejscem, a jego odkrywanie jest przygodą. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat historii i kultury regionu, zwłaszcza wśród młodzieży oraz promowanie nowoczesnych metod prezentowania wiedzy z wykorzystaniem e-technologii.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z województwa śląskiego. Organizatorzy czekają na zgłoszenia dwuosobowych drużyn i prezentacji poświęconych wybranej postaci, miejscu lub wydarzeniu z dziejów Śląska do 8 kwietnia 2022 roku. Autorzy najlepszych prac spotkają się w finale 4 czerwca w Tyskiej Galerii Sportu na Stadionie Miejskim w Tychach. Wtedy też poznamy wyniki.

Nagrodą główną, ufundowaną przez patrona honorowego, jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli! Na pozostałych finalistów i finalistki czekają również inne atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz karty podarunkowe.

Trzeci raz patronat honorowy nad konkursem sprawuje Łukasz Kohut, poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji, a patronem merytorycznym jest Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach.
Dokumenty konkursowe oraz szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.