Wiadomości z Pyskowic

Nowe mieszkania przy ul. Poniatowskiego w Pyskowicach

  • Dodano: 2023-06-16 06:00, aktualizacja: 2023-06-15 19:27

Komfortowe, wykończone "pod klucz", w doskonałej lokalizacji. We wtorek odbyło się uroczyste oddanie nowego budynku TBS.

Życzenia nowym lokatorom budynku przy ul. Poniatowskiego 3A złożył m.in. burmistrz Pyskowic Adam Wójcik. Dom to bowiem wspólna inwestycja samorządu Pyskowic i Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. z Tarnowskich Gór.

Szczegóły projektu

Budowa IV-kondygnacyjnego, dwuklatkowego budynku, rozpoczęła się w styczniu 2021 r. W tym czasie powstało 22 mieszkań w metrażu od 36 do 77 m kw. i w wysokim standardzie. Każde posiada panele w pokojach, płytki w kuchni i łazience, podstawowe sanitariaty (wanna/prysznic, umywalka, toaleta), ogrzewanie gazowe - piec dwufunkcyjny. Dla lokatorów dostępne są pomieszczenia gospodarcze, takie jak wózkownia, suszarnia. Pojawiło się również 12 miejsc postojowych, w tym cztery stanowiska na pojazdy osób niepełnosprawnych oraz 8 miejsc w garażu podziemnym.

Budynek przy ul. Poniatowskiego 3A jest trzecim z kolei, który powstał w tym rejonie dzięki współpracy MTBS sp. z o.o. z Tarnowskich Gór oraz miasta Pyskowice. Inwestycja, która kosztowała ponad 6 mln zł, zrealizowana została przy finansowym wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego. Wykonawcą była firma F-BUD Spółka z o.o. Sp. k. z Wodzisławia Śląskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również