Wiadomości z Pyskowic

Nowa możliwość transportu podopiecznych. Bus dla Dziennego Domu Senior+

  • Dodano: 2022-11-25 06:00, aktualizacja: 2022-11-24 19:27

Jest przestronny i wygodny, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, naraz może zabrać ośmiu pasażerów.

Nowy renault trafić służyć będzie podopiecznym Domu Dziennego Senior +. Kosztował 154 687 zł, a jego zakup w kwocie 82 500 zł pokrył Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W pozostałej części wydatek sfinansowało miasto Pyskowice.

Łatwiejszy dojazd

Mikrobus na co dzień będzie wykorzystywany do transportu uczestników zajęć z miejsca zamieszkania do DDS+ i w drodze powrotnej. Do tej pory miasto wynajmowało do tego celu firmę przewozową. Wydatek poniesiony na samochód zwróci się więc w niedługim czasie, a w dalszej perspektywie przyniesie oszczędności na kosztach transportu.

Za zakupem przemawiała również wielofunkcyjność zastosowań auta. Można przypuszczać, że przyczyni się do zwiększenia częstotliwości wycieczek w ramach zajęć z podopiecznymi DDS+. Co bardzo ważne pozwoli w nich również uczestniczyć osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, do transportu których jest dostosowany.

Koszt nabycia busa został dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III" - obszar D. Dotacja została udzielona na projekt „Mobilny senior w Pyskowicach” przygotowany przez miasto Pyskowice.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również