Wiadomości z Pyskowic

Nie żyje komendant powiatowy policji w Mikołowie. Miał 45 lat

  • Dodano: 2019-07-08 21:00

Wczesnym popołudniem w poniedziałek zginął w wypadku motocyklowym nadkom. mgr Krzysztof Skowron, komendant KPP w Mikołowie. Miał 45 lat.

Do tragicznego wypadku doszło w dniu dzisiejszym tuż przed godz. 13.00 na DK 79 w miejscowości Wełnin na terenie powiatu buskiego, na drodze między Słupią a Nowym Korczynem.

Jak relacjonował dziennikarzom Tomasz Piwowarski z KPP Buska-Zdroju, 54-letni kierowca toyoty jechał w kierunku Sandomierza od strony Krakowa. Na skrzyżowaniu dróg zamierzał wykonać manewr skrętu w lewo i najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z naprzeciwka motocykliście. Oba pojazdy się zderzyły, kierujący motocyklem komendant KPP w Mikołowie nie utrzymał równowagi. Siła uderzenia była tak duża, że motocyklista przeleciał przez kierownicę i upadł na drogę.

Na miejsce wypadku natychmiast wezwano służby ratunkowe, w tym helikopter lokalnego LPR-u. Niestety, mimo trwającej blisko godzinę reanimacji komendanta policji nie udało się uratować. 

Informację o tragicznej śmierci swojego kolegi potwierdzili policjanci na profilu Policji Polskiej na Facebooku.

Nadkomisarz Krzysztof Skowron pełnił służbę w strukturach policji od 1994 roku. Ukończył prawo i administrację na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, był również absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Znaczną część swojego zawodowego życia poświęcił służbie w Gliwicach. W 2010 roku powołano go na stanowisko komendanta Komisariatu IV w Gliwicach, a w 2013 roku objął funkcję komendanta Komisariatu w Pyskowicach. Rok później został komendantem powiatowym policji w Strzelcach Opolskich. 24 grudnia 2015 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego policji w Rybniku, gdzie spędził trzy lata. Od ponad roku piastował stanowisko komendanta powiatowego policji w Mikołowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również