Wiadomości z Pyskowic

Najnowszy Rocznik Miasta Pyskowice. Premiera w świątecznym klimacie

  • Dodano: 2023-12-19 12:15

W ubiegły piątek (15 grudnia), w ratuszu odbyła się uroczysta premiera „Rocznika Miasta Pyskowice 2023”. Wydarzenie było okazją, by kupić książkę przed innymi, zyskać autograf autora czy porozmawiać o tekstach. A także, by wyruszyć w muzyczną podróż, w którą słuchaczy zabrał wirtuoz gitary klasycznej Vadim Gavva. Wzruszający, pełen nastrojowych dźwięków recital zakończył zbiorem kolęd.

Rocznik i jego twórcy, gwiazdami wieczoru

W roli głównej występował jednak oczywiście Rocznik i jego twórcy. W tym roku na ich listę wpisali się dr Elżbieta Henryka Borkowska, Piotr Borowiak, Joanna Dudek, Magdalena Fiszer – Rębisz, Michał Kołodziej, Piotr Kunce, Błażej Kupski, Sylwia Lenek, Beata Mandrela - Kazanców, Danuta Pilot, Danuta Sąsiadek, Julia Słomska. Recenzentem naukowym była dr Joanna Lusek, a swojego edytorskiego i redaktorskiego doświadczenia podobnie jak dotychczas użyczył Damian Halmer z Wydawnictwa Illustris.

Wydanie jubileuszowe

Z twórcami Rocznika i mieszkańcami spotkali się przedstawiciele samorządu Pyskowic – przewodnicząca Rady Miejskiej w Pyskowicach (RMP) Jolanta Drozd, burmistrz Adam Wójcik, jego zastępca Piotr Magda, sekretarz Agnieszka Kazubek, zastępca przewodniczącego RMP Krzysztof Łapucha, grono radnych, reprezentacja Rady Seniorów Miasta Pyskowice oraz Młodzieżowej Rady Miasta Pyskowice, dyrektorzy szkół i instytucji kultury.
Rocznik Miasta Pyskowice 2023 to czwarty tom naszego wydawnictwa, ale w wymiarze jubileuszowym - składa się na niego rekordowa liczba 14 tekstów oraz objętość – blisko 290 stron. Wszyscy, którzy nie zdołali kupić tej wyjątkowej publikacji w dniu premiery, zostali zaproszeni 19 grudnia na rynek, w godz. 12.30 – 15.30 do zakupu książki. Cena to 29,40 zł, płatność tylko gotówką.

Rocznik Miasta Pyskowice 2023, jak i wcześniejsze wydania, można też nabyć w Wydziale Kultury i Promocji UM w Pyskowicach, I piętro pokój nr 253 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Pyskowicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również