Wiadomości z Pyskowic

Mobilny punkt wydawania kart EKUZ w pyskowickim Urzędzie Miasta

  • Dodano: 2020-02-11 12:00

Wszystkich mieszkańców Pyskowic zainteresowanych wyrobieniem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) informujemy, iż będą to mogli zrobić w naszym mieście, bez konieczności jechania do oddziału NFZ.

W czwartek 19 marca br. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 3) zostanie uruchomiony bowiem specjalny mobilny punkt wydawania kart EKUZ.

Pracownicy NFZ będą przyjmować interesantów w godzinach od 10.00 do 16.00. Akcja będzie miała charakter jednodniowy.

EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO – MOBILNY PUNKT


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy z dowodem tożsamości (i ew. pełnomocnictwami do złożenia wniosku/odbioru karty w imieniu innych osób). Każdy uczeń, student lub uczestnik studiów doktoranckich zgłoszony do ubezpieczenia jako członek rodziny po ukończeniu 18 roku życia - musi załączyć do wniosku kopię aktualnej legitymacji ucznia/studenta, lub inną formę zaświadczenia o kontynuowaniu nauki. Przypominamy też, aby sprawdzać ważność posiadanej karty EKUZ, zanim udamy się po nową. Często zdarza się, że osoby posiadające ważną kartę, która ”wystarczy” na najbliższy i nieco późniejszy wyjazd, wnioskują o wydanie nowej - co wydłuża czas otrzymania karty, ponieważ aktualną trzeba najpierw unieważnić.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świad­czeń zdrowotnych w czasie tymczasowego po­bytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również