Wiadomości z Pyskowic

Minął remont, zaczyna się remont. Drogowcy wejdą do centrum

  • Dodano: 2022-09-12 07:00, aktualizacja: 2022-09-11 22:30

Dopiero co zakończyły się prace na wschodnim odcinku ulicy Kard. Stefana Wyszyńskiego, a już do realizacji wchodzi przebudowa jej dalszej części i ciągu Rynek - Armii Krajowej – Mickiewicza.

Inwestycję za ponad 5,5 mln zł wykona do połowy czerwca przyszłego roku. Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. z Gliwic. Nie obędzie się bez utrudnień, ale szczegóły poznamy po zatwierdzeniu planu zmian w organizacji ruchu na czas prac.

Plany inwestycyjne

Prace drogowe na zniszczonym odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do połączenia z ul. Bytomską (DK-94) rozpoczęły się w styczniu i trwały do końca sierpnia. Za kwotę 6 616 798,00 zł wykonawca, firma Eurovia Polska S.A., wymienił nawierzchnię jezdni i zmodernizował system odwadniający. Ale inwestycja przełoży się nie tylko na wzrost bezpieczeństwa kierowców. Roboty objęły remont istniejącego i budowę nowego chodnika oraz wykonanie kanalizacji deszczowej na odcinku, który nie posiada rowów odwadniających.

Teraz zmiany czekają dalszą część korytarza wschód – zachód. Metamorfozę przejdą ulice Kard. Stefana Wyszyńskiego do końca, Rynek, Armii Krajowej i Mickiewicza (do skrzyżowania z obwodnicą). Warte 5 556 947,38 zł Przedsięwzięcie zakłada modernizację nawierzchni jezdni, chodników oraz parkingów.

Oczekiwana przez mieszkańców inwestycja powinna się zakończyć do połowy przyszłego roku. W tym okresie należy się spodziewać niedogodności w związku z przejazdem przez centrum. Konkrety dotyczące organizacji ruchu na czas prac, w tym możliwe objazdy, podamy po jej zatwierdzeniu przez Zarząd Dróg Powiatowych.

Całościowa rewaloryzacja osi drogowej wschód – zachód wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu ruchu drogowego w obrębie Pyskowic oraz w sposób istotny podniesie estetykę centrum miasta. Warto przy tym zaznaczyć, że inwestycje w dużej mierze zostaną pokryte z środków zewnętrznych, przy minimalnym obciążeniu dla budżetu Pyskowic. Zakończony etap posiadał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 3 619 988,90 zł (55 proc. kosztów inwestycji), a przebudowa ciągu ulic Kard. Stefana Wyszyńskiego – Armii Krajowej – Mickiewicza otrzymała dotacje z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych o wartości 4 674 000,00 zł (84 proc. kosztów).

Komentarze (1)    dodaj »

  • Sylwia

    Dzień dobry odniosę się tylko do pracowników ten inwestycji niestety ale remat nie polega na wyciąganie kamieni które zaznaczają granice a później naradzają według siebie na mostkach na którym było wyznaczane granice Nic dodać nic ująć gdzie tutaj jakieś kontrole z miasta itp

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również