Wiadomości z Pyskowic

Miałeś uprawy kukurydzy w 2023 roku? Przysługuje Ci pomoc finansowa!

  • Dodano: 2024-02-28 13:45

Dokumenty od producentów kukurydzy, poszkodowanych skutkami wojny w Ukrainie, przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 29 lutego 2024 r. Placówki te w dni naboru będą pracować dłużej. Do tej pory złożono 64,5 tys. wniosków.

Godziny pracy biur powiatowych zostały - od 26 lutego do 28 lutego 2024 r. będą czynne w godzinach 07:00-18:00; a 29 lutego 2024 r. aż do 22:00 lub do ostatniego interesanta.

Pomoc dla kogo?

Pomoc finansowa skierowana jest do rolników uprawiających kukurydze, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Rosji na Ukrainę. Warunkiem otrzymania pomocy jest spełnianie kryterium mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa i złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie za poprzedni rok, w którym wykazano uprawy kukurydzy. Przepisy nie wymagają załączania do wniosku dokumentów potwierdzających sprzedaż kukurydzy.

Dofinansowanie

Budżet programu wynosi 1 mld zł. Wysokość pomocy będzie wyliczana jako iloczyn deklarowanej we wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2023 r. powierzchni upraw kukurydzy (z wyłączeniem kukurydzy na kiszonkę) nie większej niż 100 ha i stawki pomocy wynoszącej w naszym województwie 500 zł. Jeżeli wynikająca z wniosków kwota pomocy przekroczy zakładaną pulę, do wyliczenia zostanie zastosowany współczynnik korygujący.

Wnioski można składać od 22 do 29 lutego 2024 r. bezpośrednio w kancelarii biura powiatowego, drogą listowną (za pośrednictwem Poczty Polskiej), przez platformę ePUAP lub przy pomocy usługi mObywatel (na stronie gov.pl).

W Pyskowicach biuro powiatowe ARiMR mieści się przy pl. Mikołaja Kopernika 2.

Miałeś uprawy kukurydzy w 2023 roku? Przysługuje Ci pomoc finansowa!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również