Wiadomości z Pyskowic

Metrorower będzie dostępny w Pyskowicach już od sierpnia!

  • Dodano: 2024-06-24 09:30

Już w sierpniu w Pyskowicach będzie można wypożyczyć Metrorower. Trwa montaż pierwszych stacji rowerowych, których w sumie pojawi się 8.

Latem w mieście pojawią się 63 rowery!

Pierwsze stacje już są montowane, a finalnie latem w naszym mieście będzie można korzystać z 63 jednośladów w ramach systemu Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii. Co istotne system połączy 31 gmin, więc rowerem będziemy mogli podróżować m.in. do Gliwic, Zbrosławic, Zabrza czy Katowic.

W Pyskowicach od 1 sierpnia będzie można wypożyczyć rower ze stacji przy ul. Wolności, Szopena, Lokalnej, Szpitalnej, Armii Krajowej/Cmentarnej, Traugutta/Krokusów, w okolicach Rynku i w Dzierżnie.

W innych miastach Metrorower jest już dostępny

Rower to równorzędny środek transportu – tak samo jak samochód czy autobus. Ta myśl stanowi fundament metropolitalnej polityki rowerowej, według której jednoślady mają służyć nie tyle rekreacji, co skutecznemu przemieszczaniu się pomiędzy domem, pracą czy szkołą. Pod pojęciem Metroroweru kryje się system wypożyczalni rowerów publicznych, który powstaje w miastach i gminach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Docelowo ma to być jeden z największych tego typu systemów w Europie.

Nowy system jest już dostępny dla mieszkańców ośmiu miast: Katowic, Sosnowca, Tychów, Gliwic, Zabrza, Chorzowa, Siemianowic Śląskich i Czeladzi. Od 1 sierpnia żółte jednoślady pojawią się w kolejnych 24 gminach, w tym w Pyskowicach. Docelowo system obejmie 7 tysięcy rowerów i 924 stacje i będzie działał przez cały rok.

Stanowiąc uzupełnienie transportu GZM system oferuje posiadaczom biletów średniookresowych lub długookresowych możliwość bezpłatnego korzystania z rowerów 60 minut dziennie. Za darmo pojedzie również młodzież do 16 roku życia i seniorzy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również