Wiadomości z Pyskowic

Letnie koncerty przy fontannie. Daj się porwać muzyce już w tę niedzielę 

  • Dodano: 2023-07-27 09:00

Burmistrz Miasta Pyskowice Adam Wójcik zaprasza na "Letnie koncerty" przy fontannie na rynku w Pyskowicach. Start już od 18:00!

Repertuar koncertowy 

Organizator zaprasza na Letnie koncerty przy fontannie. Pierwszy koncert odbędzie 30 lipca 2023 r, o godz. 18:00 na Rynku w Pyskowicach. Wstęp wolny! W programie przewidziane są trzy grupy muzyczne: 

  • Dixie Jazz Fellows to duet, którego próżno szukać na polskiej scenie muzycznej. Rytmiczne banjo tenorowe oraz solowy klarnet tworzą niesamowite muzyczne zjawisko przenoszące nas do Nowego Orleanu, gdzie na słynnej Bourbon Street królował tradycyjny jazz. Kazimierz Szkutnik i Kajetan Drozd proponują nam własne interpretacje jazzowych standardów z pierwszej połowy XX wieku, często sięgając po te mniej popularne, a czasem nawet zapomniane utwory. Dixie Jazz Fellows to jakby zespół dixielandowy w pigułce. Ich radość grania, dobry humor i pozytywna energia z pewnością udzielą się wszystkim słuchającym.
  • Kazimierz „Prezes” Szkutnik – na klarnecie gra od 8 roku życia. Występował w różnych zespołach, w tym amerykańskich oraz angażowany był do orkiestr grających na statkach rejsowych. Pierwsze kroki stawiał w latach 60-tych, grając w zespole dixielandowym „Metalowiec”. Występował w różnych zespołach m. in. Silesian Traditional Jazz Band, Orkiestra Rozrywkowa PRiTV pod dyrekcją Jerzego Miliana, orkiestra Teatru Rozrywki w Chorzowie, zespół Enerjazzer i wielu innych. Grał na słynnych festiwalach jak: Opole, Jarocin, Rawa Blues, Złota Tarka, a także na niezliczonych festiwalach jazzu tradycyjnego w Polsce i na świecie. Brał udział w wielu sesjach nagraniowych.
  • Kajetan Drozd – do tej pory kojarzony głównie ze środowiskiem bluesowym, gdzie jako wokalista i gitarzysta występował na wielu polskich i zagranicznych festiwalach m.in. Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Jesień z Bluesem, Olsztyńskie Noce Bluesowe oraz wiele innych. Jest również zwycięzcą Polish Blues Challenge i półfinalistą International Blues Challenge w Memphis USA, gdzie dwukrotnie reprezentował nasz kraj. Założyciel zespołów Siódma w Nocy, Kajetan Drozd Acoustic Trio oraz Kajetan Drozd Band. Ma w swojej dyskografii cztery autorskie płyty oraz inne, liczne wydawnictwa.


Źródło: Urząd Miejski Pyskowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również