Wiadomości z Pyskowic

"Krajówka" z Pyskowic do Zabrza zostanie odnowiona!

  • Dodano: 2022-09-12 06:30, aktualizacja: 2022-09-11 22:27

Niedawno informowano o przebudowie osiowego układu drogowego przez centrum Pyskowic. Okazuje się, że plany naszego miasta spotykają się z zamiarami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zarządca drogi krajowej 94 chce przebudować blisko 12-kilometrowy połączenia między między Zabrzem i Pyskowicami. Jak podało GDDKiA wojewoda śląski wydał już decyzję o zezwoleniu na realizację tej inwestycji drogowej.

Plany wobec inwestycji

Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2023-2024.W ramach modernizacji przebudowana zostanie droga krajowa nr 94 na odcinku o długości 11,8 km, z wyłączeniem dwóch odcinków o łącznej długości prawie 400 m, zrealizowanych wcześniej w ramach budowy A1.

Na wspomnianym odcinku konstrukcja drogi zostanie dostosowana do 11,5 t/oś, przebudowane zostaną skrzyżowania oraz zatoki autobusowe. W Boniowicach istniejące skrzyżowanie z ul. Gliwicką zostanie przebudowane na rondo. W ramach inwestycji planowane jest również powstanie ciągów pieszych i pieszo-rowerowych oraz zamontowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Poprawa klimatu akustycznego zostanie osiągnięta dzięki zastosowaniu cichej nawierzchni, natomiast dzięki wykonaniu odpowiedniego odwodnienia oraz urządzeń ochrony środowiska ograniczony zostanie wpływ eksploatacji drogowej na środowisko.

Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych oraz parametrów technicznych drogi.

Jak informuje katowicki oddział GDDKiA, wojewoda śląski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Decyzja umożliwia ogłoszenie postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również