Wiadomości z Pyskowic

Konsultacje społeczne w ramach programu "Kolej+"

  • Dodano: 2021-09-22 08:00, aktualizacja: 2021-09-22 08:11

Trwa opracowywanie dokumentacji wymaganej w II etapie Programu „Kolej+”. Właśnie rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie projektów zgłoszonych przy udziale Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jest również wśród nich projekt Pyskowic zakładający przywrócenie linii do stacji Pyskowice Miasto, który w internetowej ankiecie uzyskał poparcie mieszkańców naszego miasta.

Celem konsultacji jest przedstawienie mieszkańcom propozycji działań w ramach Programu „Kolej+” związanych z rozwojem kolei na ich terenie oraz zebranie ich opinii na temat proponowanego przebiegu linii kolejowych lub usytuowania przystanków, oczekiwań dotyczących rozkładu jazdy pociągów itp. Możliwe będzie również przekazanie innych informacji i wniosków na tematy związane z transportem publicznym.

Konsultacje odbywają się w formie ankiet online opracowanych przez wykonawcę Wstępnych Studiów Planistyczno-Prognostycznych (WSP-P), oddzielnie dla każdego z 13 projektów na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w tym jednego realizowanego wspólnie z Województwem Śląskim).

Drugi etap Programu zakończy się 25 listopada br.

Do tego czasu komplet wymaganej dokumentacji Wstępnych Studiów Planistyczno-Prognostycznych musi zostać złożony w PKP PLK S.A. przez liderów projektów. Projekty, które zostaną zakwalifikowane do realizacji, poznamy w pierwszym kwartale 2022 roku.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z prezentacją opisującą zamierzenia związane z projektem dotyczącym obszaru Pyskowic, a następnie do udzielenia odpowiedzi na pytania. Reaktywacja połączenia i uruchomienie szybkiego pociągu relacji Pyskowice – Gliwice - Katowice to olbrzymia szansa na przyspieszenie rozwoju Pyskowic.

Linki do prezentacji i ankiety:

Odbudowa rozebranej linii kolejowej nr 198 Pyskowice - Pyskowice Miasto dla przywrócenia połączenia na trasie: Katowice - Gliwice - Pyskowice Miasto.

Ankieta będzie aktywna do 26 września br. włącznie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.