Wiadomości z Pyskowic

Kolejne środki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

  • Dodano: 2023-09-29 10:45

Środki przyznane śląskim samorządom w wysokości ponad 54 mln zł pozwolą na realizację zadań w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach lokalnych. Dodatkowo utworzone zostaną 122 elementy infrastruktury drogowej, w tym przejścia dla pieszych, przejazdy rowerowe i perony przystankowe wraz z dojazdami.

Kolejne dofinansowanie na rozwój dróg

- To jeden z bardzo wielu rządowych programów, które są dedykowane dla samorządów. Co warto podkreślić, często zdarza się, że to mieszkańcy wskazują, co należy poprawić, aby mogli czuć się bezpiecznie na naszych traktach. I tak też jest w przypadku Pyskowic, w których dzisiaj byliśmy - to właśnie mieszkańcy zgłaszali, że tu jest niezbędny chodnik, oświetlenie, przejście dla pieszych po to, by poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu – mówił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

W Pyskowicach realizowane będą dwa zadania. Jedno z nich, dotyczące budowy drogi dla pieszych ul. Gliwickiej (od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do zjazdu do stacji paliw Orlen) wykona samorząd powiatowy. Miasto, dzięki blisko 400 tys. zł dofinansowania wybuduje także chodnik na ul. Traugutta (od przystanku autobusowego do skrzyżowania z ul. Czechowicką) oraz ul. Czechowickiej.  Powiat gliwicki otrzymał też środki na  budowę chodnika w Paniówkach (gmina Gierałtowice) na ul. Darwina (od skrzyżowania z ul. Zabrską do granicy z powiatem mikołowskim). Łącznie na oba zadania powiat otrzymał 1,6 mln zł wsparcia rządowego.  

W naszym województwie łączna kwota dofinansowania z RFRD w ramach programu budowy, przebudowy lub remontu dróg gminnych i powiatowych w latach 2019-2023 wynosi już blisko 900 mln zł, dzięki którym powstało 607 km dróg. Sama gmina Pyskowice na zadania realizowane w latach 2019, 2021 oraz 2023 otrzymała dofinansowanie z RFRD w wysokości ponad 9,33 mln zł.

Warto dodać, że również w Pyskowicach ruszy rozbudowa drogi krajowej nr 94 na odcinku Pyskowice - granica m. Zabrze o długości blisko 12 km. Wartość środków krajowych na ten cel wynosi 163 mln zł. Przebudowa DK94 ma na celu poprawę bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych.

Kolejne środki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg / fot. Śląski Urząd Wojewódzki

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również