Wiadomości z Pyskowic

KOLEJ NA PYSKOWICE MIASTO – mieszkańcy wyrazili swoją opinię!

  • Dodano: 2020-07-03 13:45

We wtorek 30 czerwca br. zakończyła się sonda internetowa przeprowadzona wśród pyskowiczan, dotycząca reaktywacji połączenia kolejowego na trasie Pyskowice Miasto-Gliwice.

Wszystkim, którzy wyrazili swoje zdanie biorąc udział w sondzie, a także wszystkim tym, którzy podzielili się z nami swoimi opiniami oraz przemyśleniami w komentarzach na Facebook’u Urząd Miejski dziękuje. Zdanie pyskowiczan w kwestiach istotnych dla miasta i jego mieszkańców jest zawsze bardzo ważne.

Czy zrezygnował(a)by Pan/i z samochodu na rzecz pociągu, gdyby istniało bezpośrednie połączenie kolejowe na trasie Pyskowice Miasto-Gliwice przez stację Pyskowice?

Łącznie oddano 4262 głosów.

  • TAK (głosów: 3079 - 72%)
  • NIE (głosów: 1183 - 28%)

Przypominamy, że pojawiła się bardzo duża szansa na reaktywację połączenia kolejowego na trasie Pyskowice Miasto-Gliwice. Po modernizacji sieci pociąg zatrzymywałby się na stacjach: Pyskowice Miasto-Pyskowice-Gliwice Kuźnica-Gliwice Łabędy- Gliwice os. Kopernika-Gliwice. Zdecydowana większość środków potrzebnych do realizacji tego celu może pochodzić z rządowego programu „Kolej+”, pokrycie części kosztów zadeklarowała Górnośląsko - Zagłębiowska Metropolia. Dodatkowo przy stacjach: Pyskowice i Pyskowice Miasto zrealizowane zostałaby w ramach tej inwestycji strefy parkowania typu Park&Ride, z parkingami samochodowymi i rowerowymi, dla wszystkich przesiadających się na pociąg. Przywrócenie bezpośredniej komunikacji kolejowej Pyskowic z Gliwicami to niepowtarzalna okazja na rozwój miasta.

To poważna i kosztowna inwestycja, generująca spore nakłady finansowe również w przyszłości

Dlatego też realizacja tego przedsięwzięcia zależna jest od wielu czynników m.in. od kwoty uzyskanego dofinansowania, trwających analiz i badań, powadzonych rozmów i negocjacji z miastem Gliwice i Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią czy też deklaracji naszych mieszkańców dotyczących chęci korzystania z takiego właśnie połączenia kolejowego.

O kolejnych krokach i decyzjach związanych z ewentualną reaktywacją połączenia kolejowego na trasie Pyskowice Miasto-Gliwice będziemy Państwa oczywiście  informować na bieżąco.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.