Wiadomości z Pyskowic

KOLEJ NA PYSKOWICE MIASTO – mieszkańcy wyrazili swoją opinię!

  • Dodano: 2020-07-03 13:45

We wtorek 30 czerwca br. zakończyła się sonda internetowa przeprowadzona wśród pyskowiczan, dotycząca reaktywacji połączenia kolejowego na trasie Pyskowice Miasto-Gliwice.

Wszystkim, którzy wyrazili swoje zdanie biorąc udział w sondzie, a także wszystkim tym, którzy podzielili się z nami swoimi opiniami oraz przemyśleniami w komentarzach na Facebook’u Urząd Miejski dziękuje. Zdanie pyskowiczan w kwestiach istotnych dla miasta i jego mieszkańców jest zawsze bardzo ważne.

Czy zrezygnował(a)by Pan/i z samochodu na rzecz pociągu, gdyby istniało bezpośrednie połączenie kolejowe na trasie Pyskowice Miasto-Gliwice przez stację Pyskowice?

Łącznie oddano 4262 głosów.

  • TAK (głosów: 3079 - 72%)
  • NIE (głosów: 1183 - 28%)

Przypominamy, że pojawiła się bardzo duża szansa na reaktywację połączenia kolejowego na trasie Pyskowice Miasto-Gliwice. Po modernizacji sieci pociąg zatrzymywałby się na stacjach: Pyskowice Miasto-Pyskowice-Gliwice Kuźnica-Gliwice Łabędy- Gliwice os. Kopernika-Gliwice. Zdecydowana większość środków potrzebnych do realizacji tego celu może pochodzić z rządowego programu „Kolej+”, pokrycie części kosztów zadeklarowała Górnośląsko - Zagłębiowska Metropolia. Dodatkowo przy stacjach: Pyskowice i Pyskowice Miasto zrealizowane zostałaby w ramach tej inwestycji strefy parkowania typu Park&Ride, z parkingami samochodowymi i rowerowymi, dla wszystkich przesiadających się na pociąg. Przywrócenie bezpośredniej komunikacji kolejowej Pyskowic z Gliwicami to niepowtarzalna okazja na rozwój miasta.

To poważna i kosztowna inwestycja, generująca spore nakłady finansowe również w przyszłości

Dlatego też realizacja tego przedsięwzięcia zależna jest od wielu czynników m.in. od kwoty uzyskanego dofinansowania, trwających analiz i badań, powadzonych rozmów i negocjacji z miastem Gliwice i Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią czy też deklaracji naszych mieszkańców dotyczących chęci korzystania z takiego właśnie połączenia kolejowego.

O kolejnych krokach i decyzjach związanych z ewentualną reaktywacją połączenia kolejowego na trasie Pyskowice Miasto-Gliwice będziemy Państwa oczywiście  informować na bieżąco.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.