Wiadomości z Pyskowic

Drzewo przyjaźni w w Czerwonogradzie. To efekt „Wiosennego dźwiergania”

  • Dodano: 2021-04-22 09:00

Akcja „Wiosenne dźwierganie” Stowarzyszenia Ludzie Miasta zatoczyła szerokie kręgi i nabrała międzynarodowego charakteru. Drzewo przyjaźni ustrojone kolorowymi filcowymi ptakami pojawiło się w partnerskim mieście Pyskowic, ukraińskim Czerwonogradzie.

Najpierw wiosenne ozdoby szyli uczniowie ze Szkoły Sobotnio – Niedzielnej przy Towarzystwie Kultury Polskiej, potem dołączyli do nich włodarze miasta, m.in. mer Czerwonogradu Andrij Zaliwskij i jego zastępcy oraz przedstawicielki Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej - Natalia Żuk i Irena Zając.

Symbolizujące pokój i dialog „Drzewo Partnerstwa” stanęło w centrum Czerwonogradu

- Dziękujemy za świetną inicjatywę partnerowi, miastu Pyskowice. Ptak jest symbolem rozmowy i dialogu – napisała na swoim fejsbukowym koncie Irena Zając.

W Pyskowicach efekty akcji "Wiosenne Dźwierganie 2021” można podziwiać w różnych częściach miasta. Na trzech drzewach pojawiło się w sumie prawie 240 filcowych i materiałowych ptaków. Ozdoby uszyli nasi mieszkańcy, ze względu na sytuację epidemiczną w zaciszu domów. W inicjatywę włączyli się też burmistrz Pyskowic, radni oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaźni Pyskowic i Flśrsheim, oraz Pyskowickiego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej.

Na „Drzewie Przyjaźni” w parku na Placu Józefa Piłsudskiego pojawiły się ptaki w barwach narodowych Polski, Francji (na znak przyjaźni z La Ricamarie), Niemiec (w związku z Flśrsheim nad Menem) oraz Ukrainy (ojczystym państwie Czerwonogradu).

Wielkie brawa dla naszych przyjaciół z Ukrainy. Cieszymy się, że razem możemy zrobić coś na rzecz współpracy i partnerstwa, a przy okazji dodać kolorów przestrzeniom w obu miastach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.