Wiadomości z Pyskowic

"Drama, kajaki i śpiew" w gronie zwycięzców budżetu marszałkowskiego!

  • Dodano: 2021-10-04 10:30

Mamy to! Projekt Pyskowic i Zbrosławic "Drama, kajaki i śpiew" uzyskał dofinansowanie w ramach III Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wyniki III Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Projekt zgłoszony przez mieszkańców naszego miasta zdobył najwięcej, bo aż 2070 punktów w Podregionie 4. To aż o blisko 500 punktów więcej niż drugi w kolejności pomysł gminy Radzionków na stworzenie pszczelego parku edukacyjnego i o 600 więcej niż gliwicki projekt szlaków kajakowych na Kanale Gliwickim, Kłodnicy i Małej Panwi.

W przyszłym roku na realizację pyskowicko - zbrosławickiego projektu trafi 152 tys. zł. Pomysłodawcy chcą je przeznaczyć na wydarzenie plenerowe, którego celem jest odkrycie nieznanego oblicza Dramy. Rzeki wydawałoby się wszystkim znanej, a jednak wciąż czekającej na odkrycie. Zaplanowano spływ kajakowy z Zawady do Pyskowic, mecz siatkówki mieszkańców obu gmin, wreszcie piknik muzyczno – rekreacyjny na terenie odnowionego Paku Miejskiego w Pyskowicach.

Mieszkańcy województwa śląskiego zdecydowali o rozdysponowaniu ogółem kwoty 10 milionów złotych (5 milionów na pulę EKO i 5 milionów na pulę REGIO). Głosowanie zakończyło się 19 września.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Pietrek

    Dobrze, głosowałem na projekt budowy szlaku kajakowego i infrastruktury temu potrzebnej - zgodnie z zapowiedziami, a nie na wydanie pieniędzy na imprezę... Czy będę mógł za rok, 2 lub 3 lata przepłynąć kajakiem z Karchowic do Pyskowic, czy tylko 2-3 zapaleńców zasymuluje spływ kajakowy, zrobi się pompę i po sprawie? "Pomysłodawcy chcą je przeznaczyć na wydarzenie plenerowe, którego celem jest odkrycie nieznanego oblicza Dramy. "

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.