Wiadomości z Pyskowic

"Drama, kajaki i śpiew" w gronie zwycięzców budżetu marszałkowskiego!

  • Dodano: 2021-10-04 10:30

Mamy to! Projekt Pyskowic i Zbrosławic "Drama, kajaki i śpiew" uzyskał dofinansowanie w ramach III Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wyniki III Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Projekt zgłoszony przez mieszkańców naszego miasta zdobył najwięcej, bo aż 2070 punktów w Podregionie 4. To aż o blisko 500 punktów więcej niż drugi w kolejności pomysł gminy Radzionków na stworzenie pszczelego parku edukacyjnego i o 600 więcej niż gliwicki projekt szlaków kajakowych na Kanale Gliwickim, Kłodnicy i Małej Panwi.

W przyszłym roku na realizację pyskowicko - zbrosławickiego projektu trafi 152 tys. zł. Pomysłodawcy chcą je przeznaczyć na wydarzenie plenerowe, którego celem jest odkrycie nieznanego oblicza Dramy. Rzeki wydawałoby się wszystkim znanej, a jednak wciąż czekającej na odkrycie. Zaplanowano spływ kajakowy z Zawady do Pyskowic, mecz siatkówki mieszkańców obu gmin, wreszcie piknik muzyczno – rekreacyjny na terenie odnowionego Paku Miejskiego w Pyskowicach.

Mieszkańcy województwa śląskiego zdecydowali o rozdysponowaniu ogółem kwoty 10 milionów złotych (5 milionów na pulę EKO i 5 milionów na pulę REGIO). Głosowanie zakończyło się 19 września.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Pietrek

    Dobrze, głosowałem na projekt budowy szlaku kajakowego i infrastruktury temu potrzebnej - zgodnie z zapowiedziami, a nie na wydanie pieniędzy na imprezę... Czy będę mógł za rok, 2 lub 3 lata przepłynąć kajakiem z Karchowic do Pyskowic, czy tylko 2-3 zapaleńców zasymuluje spływ kajakowy, zrobi się pompę i po sprawie? "Pomysłodawcy chcą je przeznaczyć na wydarzenie plenerowe, którego celem jest odkrycie nieznanego oblicza Dramy. "

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również