Wiadomości z Pyskowic

Do ogródków „Konwalia” popłynie woda. Konkurs rozstrzygnięty

  • Dodano: 2021-06-22 09:45

„Budowa przyłącza wodociągowego dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego KONWALIA” to projekt, który wygrał III edycję konkursu „Pyskowice – ekologia wpisana w rozwój”. Na wykonanie inwestycji pozwoli dotacja z budżetu miasta w kwocie 50 tys. zł, która była główną nagrodą.

Do konkursu zgłoszono trzy zadania. Działkowcom z ROD WITAMINKA w Pyskowicach zależało na modernizacji sieci wodociągowej na terenie ogrodów, co przyczyniłoby się do ograniczania strat wody i ochrony zasobów naturalnych. Wniosek został jednak odrzucony z powodu niespełnienia kryteriów formalnych, określonych w Regulaminie udzielania dotacji celowej z zakresu ochrony środowiska w ramach konkursu „Pyskowice – ekologia wpisana w rozwój”, stanowiącym załącznik do uchwały nr XXVIII/282/2021 Rady Miejskiej w Pyskowicach z 25 lutego 2021 r.

Z dwóch projektów, które przeszły selekcję formalną, więcej o trzy punkty zdobył ten zwycięski. Wygrał z planami budowy ekologicznego oświetlenia Ptasiego Osiedla „Świetlana przyszłość w symbiozie z ekologią”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również