Wiadomości z Pyskowic

Dni pod znakiem śląskiej tradycji i kultury w Pyskowicach. Zobacz, co się działo!

  • Dodano: 2023-09-19 10:15

Za nami niezapomniany weekend z Europejskimi Dniami Dziedzictwa. Z okazji Dnia Miast Partnerskich Pyskowice miały też okazję podejmować niezwykłych gości – delegację z zaprzyjaźnionego miasta Czerwonograd na Ukrainie.

Śląski weekend w Pyskowicach

Z pyskowiczanami przyjechali się też spotkać parlamentarzyści – posłanki Marta Golbik i Krystyna Szumilas, senator RP Zygmunt Frankiewicz oraz europoseł Łukasz Kohut. Wszystkich uczestników, na czele z mieszkańcami naszego miasta, gorąco przywitał gospodarz wydarzenia – burmistrz Adam Wójcik.

W programie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były zespoły wokalne Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu LaLaLa i TimbRe, był pokaz musztry paradnej i koncert Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna – Koźla, były śląskie specjały przygotowane przez Chopa w Kuchni, czyli Klaudiusza Kaufmanna.

Nie zabrakło lokalnych produktów spożywczych, warsztatów rękodzielniczych dla dzieci (wyplatanie lin na paluszkach i czerpanie papieru). Duże zainteresowanie towarzyszyło stanowiskom Czerwonogradu, Pyskowic i Floersheim nad Menem (przedstawiciele ostatniego z miast nie byli obecni, ale przysłali materiały promocyjne). Dni pełne kulinarnych, muzycznych i kulturalnych wrażeń zwieńczył edukacyjny spacer po Pyskowicach pod przewodnictwem historyka – pasjonata Macieja Mazura.

Organizatorem wydarzenia było miasto Pyskowice przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Dni pod znakiem śląskiej tradycji i kultury w Pyskowicach. Zobacz, co się działo! / fot. UM Pyskowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również