Wiadomości z Pyskowic

Czy trudno w to uwierzyć?

  • Dodano: 2021-02-11 13:15, aktualizacja: 2021-02-11 16:53

Policja nigdy nie włącza do swoich działań obywateli, nie prosi o zakładanie kont i przelewanie pieniędzy!

Informujemy, że przestępcy zaczynają dzwonić pod numery telefonów komórkowych i znajdują ofiary wśród ludzi młodszych wiekiem.

Kobieta straciła 75 tys. zł

Ostatnio do gliwickiej policji zgłosiła się na przykład 50-latka, która uwierzyła nieznanemu mężczyźnie, przedstawiającemu się jako bardzo tajny policjant. Oczywiście usłyszała, że jej konto oszczędnościowe jest zagrożone i musi wykonywać polecenia. Efekt – strata 75 tys. zł.


9 lutego zadzwonił telefon gliwiczanki. Męski głos w słuchawce informował, że dzwoniący jest policjantem prowadzącym śledztwo w sprawie grupy przestępców, którzy przejęli dostęp do konta kobiety. Koniecznym było szybkie założenie innego konta, we wskazanym banku, przelanie funduszy i podanie numeru telefonu do autoryzacji przelewów.

Przerażona gliwiczanka skrupulatnie wykonała wszystkie polecenia oszusta

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu natychmiast rozpoczęli walkę z czasem, aby uniemożliwić oszustom przejęcie przetransferowanych pieniędzy, wszczęto dochodzenie. Przed śledczymi kolejne poważne wyzwanie.

Należy pamiętać, że:

  •  Policjanci nie angażują do swoich akcji osób cywilnych.
  •  Policjanci NIGDY nie odbierają od nikogo ŻADNYCH PIENIĘDZY.
  •  Policjanci nie przyjmują pieniędzy na przechowanie i nie zabezpieczają ich na specjalnych kontach.
  •  Policjanci nigdy nie dzwonią do osób postronnych, wypytując ich o numer konta, hasło dostępu do niego czy oszczędności.
  •  Policjanci nigdy nie odbierają pieniędzy i nie proszą o ich przekazywanie obcym osobom czy przelewanie na konta bankowe.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.